Bearing inner race IR45-55-22
Part number : IR45-55-22
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR45-55-22 Generic has an inside diameter of 45 mm, an outside diameter of 55 mm and a length of 22 mm. It is manufactured in .
  20 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X45X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X45X5-NBR
Bearing inner race - LRT455540-IKO IKO
BEARING INNER RACE LRT455540-IKO
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    132  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description