Bearing inner race IR45-55-22-SKF
Part number : IR45-55-22-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR45-55-22-SKF SKF has an inside diameter of 45 mm, an outside diameter of 55 mm and a length of 22 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6309-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6309-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    140  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description