Bearing inner race IR45-52-40
Part number : IR45-52-40
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR45-52-40 Generic has an inside diameter of 45 mm, an outside diameter of 52 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  35 parts in stock (1 day ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR45-52-22 GEN
BEARING INNER RACE IR45-52-22
Tapered roller bearing - 32906 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 32906
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    167  G
Description