Bearing inner race IR30-35-17-SKF
Part number : IR30-35-17-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR30-35-17-SKF SKF has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 35 mm and a length of 17 mm. It is manufactured in .
  17 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK3516-SKF SKF
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK3516-SKF
Bearing inner race - IR25-30-17-SKF SKF
BEARING INNER RACE IR25-30-17-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    34  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description