Bearing inner race IR25-30-17-SKF
Part number : IR25-30-17-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR25-30-17-SKF SKF has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 30 mm and a length of 17 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32006-X-Q-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32006-X-Q-SKF
Bearing inner race - IR30-35-17-SKF SKF
BEARING INNER RACE IR30-35-17-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    29  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description