Bearing inner race IR28-32-20-SKF
Part number : IR28-32-20-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR28-32-20-SKF SKF has an inside diameter of 28 mm, an outside diameter of 32 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  4 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-C-C3-FAG FAG
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-C-C3-FAG
Bearing inner race - IR28-32-30 GEN
BEARING INNER RACE IR28-32-30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    30  G
Description