Bearing inner race IR28-32-20
Part number : IR28-32-20
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR28-32-20 Generic has an inside diameter of 28 mm, an outside diameter of 32 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  27 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6001-2RS-C3 GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-2RS-C3
Bearing inner race - IR28-32-30 GEN
BEARING INNER RACE IR28-32-30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    28  G
  • PACKAGING
    1
Description