Bearing inner race IR28-32-17
Part number : IR28-32-17
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR28-32-17 Generic has an inside diameter of 28 mm, an outside diameter of 32 mm and a length of 17 mm. It is manufactured in .
  14 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32006-X-Q-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32006-X-Q-SKF
Bearing inner race - IR28-32-30 GEN
BEARING INNER RACE IR28-32-30
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    24  G
Description