Bearing inner race IR25-32-22-SKF
Part number : IR25-32-22-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR25-32-22-SKF SKF has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 32 mm and a length of 22 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51106-SKF SKF
THRUST BALL BEARING 51106-SKF
Bearing inner race - IR28-32-20-SKF SKF
BEARING INNER RACE IR28-32-20-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    53  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description