Bearing inner race IR22-28-20
Part number : IR22-28-20
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR22-28-20 Generic has an inside diameter of 22 mm, an outside diameter of 28 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2820-B-INA INA
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2820-B-INA
Bearing inner race - IR22-28-30 GEN
BEARING INNER RACE IR22-28-30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    36  G
  • PACKAGING
    1
Description