Bearing inner race IR22-28-20-SKF
Part number : IR22-28-20-SKF
SKF
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR22-28-20-SKF SKF has an inside diameter of 22 mm, an outside diameter of 28 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  8 to 10 days (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X40X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X40X7-NBR
Lock washer - MB2-SKF SKF
LOCK WASHER MB2-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    37  G
Description