Bearing inner race IR17X22X13
Part number : IR17X22X13
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR17X22X13 Generic has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 13 mm. It is manufactured in .
  12 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6307 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6307
Bearing inner race - IR17-22-14 GEN
BEARING INNER RACE IR17-22-14
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    15  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description