Bearing inner race IR17-22-14
Part number : IR17-22-14
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR17-22-14 Generic has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 14 mm. It is manufactured in .
  50 parts in stock (20 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2214-RS GEN
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2214-RS
Bearing inner race - IR17X22X13 GEN
BEARING INNER RACE IR17X22X13
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    16  G
Description