Replacement insert RAE40-NPPB
Part number : RAE40-NPPB
GEN
Description
The RAE40-NPPB Generic Replacement Insert measures 40 mm inside diameter, 80 mm outside diameter and 43.7 mm in thickness. It is made of cast iron.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-40 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-40
Replacement insert - SA208 GEN
REPLACEMENT INSERT SA208
Roulement auto-aligneur - RAE40-XL-NPP-FA106-INA INA
ROULEMENT AUTO-ALIGNEUR RAE40-XL-NPP-FA106-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    43.7  MM
  • MATERIAL
    cast iron
  • WEIGHT
    642  G
  • PACKAGING
    1
Description