Replacement insert GRAE60-NPP-B-INA
Part number : GRAE60-NPP-B-INA
INA
Description
The GRAE60-NPP-B-INA INA Replacement Insert measures 60 mm inside diameter, 110 mm outside diameter and 53.1 mm in thickness. It is made of .
  3 parts in stock (38 minutes ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Replacement insert - 207NPPB GEN
REPLACEMENT INSERT 207NPPB
Roulement auto-aligneur - GRAE25-XL-NPP-B-INA INA
ROULEMENT AUTO-ALIGNEUR GRAE25-XL-NPP-B-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    53.1  MM
  • WEIGHT
    1382  G
  • DYNAMIC LOAD
    56  KN
  • STATIC LOAD
    36  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description