Replacement insert GNE50-XL-KRR-B-INA
Part number : GNE50-XL-KRR-B-INA
INA
Description
The GNE50-XL-KRR-B-INA INA Replacement Insert measures 50 mm inside diameter, 110 mm outside diameter and 66.75 mm in thickness. It is made of .
  6 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock nut - KM10 GEN
LOCK NUT KM10
Roulement auto-aligneur - RAE40-XL-NPP-FA106-INA INA
ROULEMENT AUTO-ALIGNEUR RAE40-XL-NPP-FA106-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    66.75  MM
  • WEIGHT
    1834  G
  • DYNAMIC LOAD
    62  KN
  • STATIC LOAD
    38  KN
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Description