Replacement insert GE40-XL-KTT-B-INA
Part number : GE40-XL-KTT-B-INA
INA
Description
The GE40-XL-KTT-B-INA INA Replacement Insert measures 40 mm inside diameter, 80 mm outside diameter and 56.5 mm in thickness. It is made of .
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RS
Replacement insert - E25-XL-KRR-INA INA
REPLACEMENT INSERT E25-XL-KRR-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    56.5  MM
  • WEIGHT
    883  G
  • PACKAGING
    1
Description