Deep groove ball bearing B25-165-NSK
Part number : B25-165-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as B25-165-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 14 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-40 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-40
Deep groove ball bearing - 98305 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 98305
Rotary shaft seal - OA-32X62X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-32X62X6-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    201  G
  • PACKAGING
    1
Description