Deep groove ball bearing 63-22-JTEKT
Part number : 63-22-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 63-22-JTEKT from the brand JTEKT, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 56 mm and a thickness of 16 mm.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-12X22X9-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X22X9-NBR
E-clip - E-CLIP-6 GEN
E-CLIP E-CLIP-6
6 6
Deep groove ball bearing - 62-22-JTEKT JTEKT
DEEP GROOVE BALL BEARING 62-22-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    56  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    180  G
  • PACKAGING
    1
Description