Deep groove ball bearing 62-22-JTEKT
Part number : 62-22-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 62-22-JTEKT from the brand JTEKT, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 14 mm.
  34 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock washer - MB6 GEN
LOCK WASHER MB6
Other bearing - TM-SC03A53-C3-NTN NTN
OTHER BEARING TM-SC03A53-C3-NTN
Rotary shaft seal - OAS-12X18X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X18X5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    131  G
  • PACKAGING
    1
Description