Deep groove ball bearing 6207-33-KOYO
Part number : 6207-33-KOYO
KOYO
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6207-33-KOYO from the brand KOYO, has an inner diameter of 33 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 17 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Gearbox bearing - 6207-33-NTN NTN
GEARBOX BEARING 6207-33-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    33  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    298  G
  • PACKAGING
    1
Description