Deep groove ball bearing 6205B12D56-ASFERSA
Part number : 6205B12D56-ASFERSA
ASFERSA
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6205B12D56-ASFERSA from the brand ASFERSA, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 56 mm and a thickness of 12 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X31X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X31X7-NBR
Oil filled flanged bronze bush - BNZF20-28-35-4-40 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF20-28-35-4-40
Deep groove ball bearing - SC04A47CS32PX1-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING SC04A47CS32PX1-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    56  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    145  G
  • PACKAGING
    1
Description