Oil filled flanged bronze bush BNZF20-28-35-4-40
Part number : BNZF20-28-35-4-40
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF20-28-35-4-40 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 28 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  18 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - BNZF20-28-35-4-25 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF20-28-35-4-25
Deep groove ball bearing - 6004-DDU-NSK NSK
spec_icon
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-DDU-NSK
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    95  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    35  MM
  • FLANGE THICKNESS
    4  MM
Description