Deep groove ball bearing 61903-29.50-SRS-ENDURO
Part number : 61903-29.50-SRS-ENDURO
ENDURO
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 61903-29.50-SRS-ENDURO from the brand ENDURO, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 29.5 mm and a thickness of 7 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61804-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61804-2RS
Rod end TSM - TSM10-C GEN
ROD END TSM TSM10-C
Oil filled plain bronze bush - BNZ10-16-32 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ10-16-32
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    29.5  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    18  G
  • PACKAGING
    1
  • APPLICATIONS
Description