Deep groove ball bearing 6005-26-2RS
Part number : 6005-26-2RS
GEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6005-26-2RS from the brand Generic, has an inner diameter of 26 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 12 mm.