Deep groove ball bearing 60-32-JTEKT
Part number : 60-32-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 60-32-JTEKT from the brand JTEKT, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 13 mm.
  13 parts in stock (5 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-SKF
Rotary shaft seal - OAS-42X58X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-42X58X10-FPM
Bearing inner race - IR30-35-17-SKF SKF
BEARING INNER RACE IR30-35-17-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    58  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    132  G
  • PACKAGING
    1
Description