Deep groove ball bearing 47509-A45-FAG
Part number : 47509-A45-FAG
FAG
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 47509-A45-FAG from the brand FAG, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 19 mm.
  5 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6209-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6209-2RS1-SKF
Rotary shaft seal - DC-55X72X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL DC-55X72X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • WEIGHT
    411  G
  • PACKAGING
    1
Description