Deep groove ball bearing 30BSCT02B-NSK
Part number : 30BSCT02B-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 30BSCT02B-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 51 mm and a thickness of 9 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-38.100X60.320X11.110-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-38.100X60.320X11.110-NBR
Deep groove ball bearing - 6205-2RS-C3 GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RS-C3
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    51  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • WEIGHT
    64  G
  • PACKAGING
    1
Description