Rotary shaft seal OA-38.100X60.320X11.110-NBR
Part number : OA-38.100X60.320X11.110-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-38.100X60.320X11.110-NBR  has an inner diameter of 38.1 mm, an outer diameter of 60.32 mm and a thickness of 11.11 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RS-C3 GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RS-C3
O-Ring seal - OR-38X5-NBR90 GEN
O-RING SEAL OR-38X5-NBR90
  • INSIDE DIAMETER
    38.1  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60.32  MM
  • THICKNESS
    11.11  MM
  • WEIGHT
    32  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description