Deep groove ball bearing 28BC06S10-NACHI
Part number : 28BC06S10-NACHI
NACHI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 28BC06S10-NACHI from the brand NACHI, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 64 mm and a thickness of 15 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6208-DDU-NSK NSK
spec_icon
DEEP GROOVE BALL BEARING 6208-DDU-NSK
Rotary shaft seal - OAS-28X43X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-28X43X7-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    64  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    214  G
  • PACKAGING
    1
Description