Cam follower PWKR47-2RS-RR-XL-INA
Part number : PWKR47-2RS-RR-XL-INA
INA
Description
The Cam Follower, known as PWKR47-2RS-RR-XL-INA INA, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 24 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE35ES-2RS-IKO IKO
Waterproof
ROD END GE GE35ES-2RS-IKO
Cam follower - PWKR52-2RS-XL-INA INA
Waterproof
CAM FOLLOWER PWKR52-2RS-XL-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    440  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description