Cam follower MCFR26SBX-MCGILL
Part number : MCFR-26-SBX-MCGILL
MCGILL
Description
The Cam Follower, known as MCFR26SBX-MCGILL MCGILL, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 12 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HMK2230-NTN NTN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HMK2230-NTN
Rotary shaft seal - OAS-37X62X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-37X62X8-FPM
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    58  G
Description