Rotary shaft seal OAS-37X62X8-FPM
Part number : OAS-37X62X8-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-37X62X8-FPM  has an inner diameter of 37 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 8 mm. It is made of FPM.
  26 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Cam follower - MCFR-26-SBX-MCGILL MCGILL
CAM FOLLOWER MCFR-26-SBX-MCGILL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    37  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    30  G
  • PACKAGING
    1
Description