Cam follower KRX-13X24X34-1PX1-3AS-NTN
Part number : KRX-13X24X34-1PX1-3AS-NTN
NTN
Description
The Cam Follower, known as KRX-13X24X34-1PX1-3AS-NTN NTN, has an inner diameter of 13 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 34 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Cam follower - KR22-PP-A-INA INA
CAM FOLLOWER KR22-PP-A-INA
V-Belt Wrapped - SPZ1037 GEN
V-BELT WRAPPED SPZ1037
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    13  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    34  MM
  • WEIGHT
    73  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description