Cam follower KRV22-PP-A-INA
Part number : KRV22-PP-A-INA
INA
Description
The Cam Follower, known as KRV22-PP-A-INA INA, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 12 mm.
  1 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR15-20-13 GEN
BEARING INNER RACE IR15-20-13
Needle roller bearing - NK40-30-XL-INA INA
NEEDLE ROLLER BEARING NK40-30-XL-INA
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    48  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description