Cam follower KRV19-X-PP-A-INA
Part number : KRV19-X-PP-A-INA
INA
Description
The Cam Follower, known as KRV19-X-PP-A-INA INA, has an inner diameter of 8 mm, an outer diameter of 19 mm and a thickness of 11 mm.
  11 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Cam follower - KRV22-PP-A-INA INA
CAM FOLLOWER KRV22-PP-A-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    19  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • WEIGHT
    34  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description