Cam follower CFKR40-UU-IKO
Part number : CFKR40-UU-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CFKR40-UU-IKO IKO, has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 20 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Cam follower - CFKR40-V-IKO IKO
CAM FOLLOWER CFKR40-V-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    308  G
  • PACKAGING
    1
Description