Cam follower CFKR35-UUR-IKO
Part number : CFKR35-UUR-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CFKR35-UUR-IKO IKO, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 18 mm.
  32 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Cam follower - CFKR40-UU-IKO IKO
CAM FOLLOWER CFKR40-UU-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    209  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description