Thrust washer WS100135-IKO
Part number : WS100135-IKO
IKO
Description
The WS100135-IKO IKO Thrust Washer measures 100 mm inside diameter, 135 mm outside diameter and 7 mm in thickness.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - GS100135-IKO IKO
THRUST WASHER GS100135-IKO
Axial needle roller - NTB100135-IKO IKO
AXIAL NEEDLE ROLLER NTB100135-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    135  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    350  G
  • PACKAGING
    1
Description