PAP bush PAP160100-P20
Part number : PAP160100-P20
GEN
Description
The Pap Bush known by the reference PAP160100-P20 Generic has an inside diameter of 160 mm, an outside diameter of 165 mm and a length of 100 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-160X190X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-160X190X15-NBR
PAP bush - PAP5560-P20 GEN
PAP BUSH PAP5560-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    160  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    165  MM
  • THICKNESS
    100  MM
  • TYPE
    PAP
  • WEIGHT
    1604  G
  • SPECIFIC
    P10
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description