Rotary shaft seal OAS-160X190X15-NBR
Part number : OAS-160X190X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-160X190X15-NBR  has an inner diameter of 160 mm, an outer diameter of 190 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  34 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6032-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6032-2RS
PAP bush - PAP5560-P20 GEN
PAP BUSH PAP5560-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    160  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    190  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    314  G
  • PACKAGING
    1
Description