Flanged bush PAF0875-P10-KS
Part number : PAF0875-P10-KS
KS
Description
The Flanged Bush known by the reference PAF0875-P10-KS KS has an inside diameter of 8 mm, an outside diameter of 10 mm and a length of 7.5 mm.
  37 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61903-29.50-SRS-ENDURO ENDURO
DEEP GROOVE BALL BEARING 61903-29.50-SRS-ENDURO
Flanged bush - PAF0855-P10-KS KS
FLANGED BUSH PAF0855-P10-KS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    10  MM
  • THICKNESS
    7.5  MM
  • TYPE
    PAF
  • WEIGHT
    2  G
  • SPECIFIC
    P14
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description