Oil filled flanged bronze bush BNZF6-10-14-2-12
Part number : BNZF6-10-14-2-12
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF6-10-14-2-12 Generic has an inside diameter of 6 mm, an outside diameter of 10 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 608-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 608-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF6-10-14-2-8 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF6-10-14-2-8
  • OUTSIDE DIAMETER
    10  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    6  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    14  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description