Oil filled flanged bronze bush BNZF30-38-46-4-20
Part number : BNZF30-38-46-4-20
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF30-38-46-4-20 Generic has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 38 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  17 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6308-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6308-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-40-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-40-40
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    70  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    46  MM
  • FLANGE THICKNESS
    4  MM
Description