Oil filled flanged bronze bush BNZF30-35-40-3-40
Part number : BNZF30-35-40-3-40
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF30-35-40-3-40 Generic has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 35 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  21 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51106 GEN
THRUST BALL BEARING 51106
Thrust washer - AS3047 GEN
THRUST WASHER AS3047
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    74  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    40  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
Description