Oil filled flanged bronze bush BNZF17-25-32-4-35
Part number : BNZF17-25-32-4-35
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF17-25-32-4-35 Generic has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 25 mm and a length of 35 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - DG1742-RS-C3-JTEKT JTEKT
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING DG1742-RS-C3-JTEKT
Oil filled flanged bronze bush - BNZF17-22-26-2-30 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF17-22-26-2-30
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • WEIGHT
    71  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    32  MM
  • FLANGE THICKNESS
    4  MM
Description