Oil filled flanged bronze bush BNZF17-22-26-2-30
Part number : BNZF17-22-26-2-30
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF17-22-26-2-30 Generic has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  13 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X30X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X30X7-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ17-22-17 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ17-22-17
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    35  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    26  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
  • PACKAGING
    1
Description