Oil filled flanged bronze bush BNZF14-20-24-4-25
Part number : BNZF14-20-24-4-25
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF14-20-24-4-25 Generic has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  21 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled flanged bronze bush - BNZF12-18-22-3-25 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF12-18-22-3-25
Rotary shaft seal - OAS-16X30X4.5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-16X30X4.5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    33  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    24  MM
  • FLANGE THICKNESS
    4  MM
  • PACKAGING
    1
Description