Oil filled flanged bronze bush BNZF12-18-22-3-25
Part number : BNZF12-18-22-3-25
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF12-18-22-3-25 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 18 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  14 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-18-29.5 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-18-29.5
Rotary shaft seal - OAS-15X24X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-15X24X5-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    26  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    22  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
Description