Oil filled flanged bronze bush BNZF10-14-18-3-15
Part number : BNZF10-14-18-3-15
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF10-14-18-3-15 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 14 mm and a length of 15 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE10-ES GEN
ROD END GE GE10-ES
Oil filled flanged bronze bush - BNZF10-14-18-2-12 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF10-14-18-2-12
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    10  G
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description